سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا

همزمان با دهه ی کرامت و در حاشیه ی برگزاری جشنواره  ی رباتیک ؛ جناب آقای محمد برومند ؛ ریاست جدید آموزش و پرورش شهرستان سقز ، ضمن بازدید از تمامی فعالیتها و کلاسها و سالن آمفی تاتر مرکز شماره 2 سقز ، ابراز داشت که آموزش و پرورش همواره حامی فعالیتهای ارزشمند مراکز کانون در سقز است و فعالیتهای فرهنگی برای کودکان را ، به مثابه ی  ترازویی  دانست که کانون پرورش فکری در یک کفه و آموزش و پرورش در کفه ی دیگر آن قرار دارد و سعی و تلاش مسوولین آموزش و پرورش بر این است که قشر بیشتری از کودکان شهرستان سقز را به مراکز کانون رهنمون کنند ، آقای محمد برومند ضمن ثبت نام فرزندش در اولین بازدید از فعالیتهای مرکز شماره 2 ، ابراز داشت که کانون روح کتابخوانی در جامعه است و قطعا  فعالیتها و حتی توانمندی مربیان مراکز ، می تواند راهنمای گرانبهایی برای معلمان مدارس باشد ، در این دیدار مسوول مرکز شماره 2 نیز ضمن تشریح فعالیتهای مرکز در طول سال و اشاره به حمایتهای همواره ی مدیران و کارکنان آموزش و پرورش شهرستان سقز و ضمن تبریک انتصاب ایشان به عنوان ریاست اداره ی آموزش و پرورش شهرستان سقز اعلام کرد : که کانون با ظرفیت های فرهنگی و هنری والا ، آماده ی ارائه ی هرگونه خدمات فرهنگی در حیطه ی فعالیتهای تعریف شده ، برای کودکان ونوجوانان شهرستان سقز است . همچنین با ارائه ی برشوری از فعالیتهای مرکز و درخشش های اعضا و مربیان در طی این سالها ، گوشه هایی از فعالیتهای مرکز و قابلیتهای فرهنگی کانون را به ایشان معرفی نمود .لازم به ذکر است که مسوول اداره بهزیستی شهرستان سقز  و مدیر مدارس تیزهوشان شهرستان نیز ضمن رضایت از عملکرد مرکز شماره 2 سقز در خصوص برگزاری جشنواره های علمی و فرهنگی ، کانون را فضای شاخص تکریم ارباب رجوع و کار مفید قلمداد کردند . 


[ پنج شنبه 94/5/29 ] [ 9:39 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

با حضور بیش از 150 نفر از اعضا ، والدین و کودکان ونوجوانان ، و جمع زیادی از مسوولین فرمانداری و ادارات سقز ، دومین  جشنواره ی رباتیک به میزبانی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مرکزشماره 2 سقز ،  با هدف ارتقای سطح علمی کودکان و نوجوانان برگزار شد . این جشنوراه در رشته ربات رالی، ربات جنگجو، ربات آتش نشان، ربات فوتبالیست، ربات تعقیب خط، ربات تعقیب نور و حلمان در 4 رده سنی مختلف، بین 8 تا 16 سال برگزار و نفرات برتر معرفی شدند. خانم کژال صالحی مدرس این کلاسها  ، دانش افزایی، کشف استعدادهای نهفته و تشویق دانش‌آموزان به کارهای فکری و علمی از مهم ترین اهداف برگزاری این مسابقه  نام برد و اذعان داشت که ایجاد محیط علمی و رقابتی ،ایجاد انگیزه و شور و نشاط و تحرک علمی ، در راستای فعالیتهای دانش محور از نقاط قوت برگزاری این جشنواره است. مسوول مرکز شماره 2 نیز ضمن تقدیر  از اعضای فعال مرکز در بخش رباتیک  : مانی بایزیدی ، عرشیا صابری و پردیس ساعدی از کسب مقام قهرمانی توسط اعضای مرکز ابراز خشنودی نمود و بیان داشت فعالیتهای علمی برای کودکان و نوجوانان ، همسو با فعالیتهای درسی ، به افزایش توانمندی ها  ، خود باوری و حس اعتماد به نفس و در نهایت شکوفایی استعدادهای علمی نهفته ی کودکان می انجامد . مسوولین ادارات : بهزیستی ، آموزش و پرورش ، دانشگاه ها ، فرمانداری ، جمع زیادی از معلمان و مدیران مدارس از جمله مهمان های ویژه ی این جشنواره بودند که ضمن ابراز قدردانی از  بوجود آوردن فضای علمی در مرکز شماره 2 سقز ، از کلیه ی فعالیتهای مرکز بازدید کردند و کانون را نقطه عطفی برای شهرستان سقز از دیدگاه فرهنگی برشمردند. معرفی اهداف و فعالیتهای کانون و پخش بروشور معرفی فعالیتها و برنامه های مرکز با معرفی سوابق و درخشش های مربیان و اعضا در مسابقات و جشنواره های کشوری و بین المللی توسط مسوول مرکز شماره 2 ،از دیگر برنامه های اجرایی این جشنواره بود .

لازم به ذکر است که در بخش رالی : مانی وثوقی ، مهرداد احسانی و مانی بایزیدی/ در بخش آتش نشان : آریا محمدی ، آران توپچی و فردیس ساعدی / در بخش فوتبالیست : ایمان کریمیان ، سارو رسولی و یزدان فتحی / در بخش حل ماز : محمد رضا نوروزی ، فواد شاه ویسی و نشمیل محمودی / در بخش جنگجوی مبتدی : آریا شجیعی ، عبدالله قرآنی ، دانیال فتحی و تارا مجیدی / در بخش جنگجوی حرفه ای : میدیا عبادی ، پارسا محمدی ، کورش مجرد و مهدی بهرام پور / و در بخش ربات خلاق : سارو حسینی و آیدین مساوات به ترتیب مقام های اول تا سوم این جشنواره را از آن خود کردند .

 


[ پنج شنبه 94/5/29 ] [ 8:31 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

در دومین روز از دهه ی کرامت ، بخش ادبی مرکز مسابقه ی ادبی نامه ای به هشتمین اختر تابناک آسمان امامت را برگزار کرد ، از برگزیدگان این آثار در پایان دهه ی کرامت با اهدای جوایز تقدیر خواهد شد ، در این برنامه اعضای گروههای سنی مختلف مرکز با ثبت دلنوشته های خود ، در این مسابقه ی معنوی شرکت کردند و آثار توسط اعضا و با حضور مربیان مرکز قرائت شد .


[ دوشنبه 94/5/26 ] [ 12:2 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

برای بچه ها قصه گویی می کردم که تلفن زنگ خورد و کسی از بیمارستان زنگ زد و خبر داد مریم مان آسمانی شده است . خبر تلخ بود و سخت بر جانم نشست. پرنده ی کوچک ما بعد ازتحمل چند سال رنج سرطان صبحگاه امروز به آرامش ابدی رسید . مریم ابراهیمی عضو شماره 1694 که پارسال همین روزها در مرکز دستهایش را گرفته بودیم و با هم کاردستی پرنده ی میناتوری درست می کردیم .... ، با هم اردو رفتیم و پشت تاب نشست و مربی ادبی مان تاب را نگه داشته بود برایش ....تمام این خاطرات به یکباره در ذهنم مرور شد ...کاردستی هایش را مربی هنری مان  نگه داشته و از میان آنهمه کاردستی یک تاب را هنوز که هنوز است بخاطر مریم از قفسه ها کنار نزده است ..... ایمان دارم که پرنده ی رنج کشیده ی ما  روی تاب خداوند نشسته است و دارد برای ما دست تکان می دهد . لطفا برای آرامش روح تمام کودکان عضو کانون که زمین را تاب نیاوردند و به آغوش خدا رفته اند صلواتی ختم بفرمایید .چیزی برای نوشتن ندارم جز اینکه احساس می کنم بعد از مانی ، این دومین باریست که داریم جای خالی کسی را رنج می کشیم .....

وسپاس بیکران و عرض تسلیت به همکاران ارجمند استانم در تمام بخش ها که سال پیش  نهایت تلاششان را کردند تا مریم مان را با عروسکها و کتابهای کانون شاد و خوشحال نگه دارند .....

(( مرگ )) :


می تواند همینقدر ساده باشد /

همین که ترا بنویسد ،/

نتواند ترا بگوید... /

میتواند سرش را پایین بیندازد /

تا تو فکر کنی در عمرش بلد نبوده کتابی را بلند بخواند /

بلند زندگی کند! :/

بلند و بزرگوار /

مرگ باید همین شکل باشد /

ناگهان بیاید /

ناگهان ببرد /

و هیچکس نداند /

از تو هم چند تکه را /

مرگ او برده است ؟!......... ( ک. الماسی )

 


[ یکشنبه 94/5/25 ] [ 12:23 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

همزمان با آغاز  دهه ی کرامت ، مربیان و اعضای مرکز شماره 2 سقز ، ویژه برنامه ی قصه گویی قصه های دینی از زندگانی امام رضا ( ع ) را برگزار کردند و طی اجرای آن مسوول مرکز ، مربیان هنری و ادبی و تعدادی از اعضای مرکز قصه هایی پیرامون آداب و  اخلاق امام رضا را به زبان محلی و زبان رسمی برای دیگر اعضای شرکت کننده در این برنامه روایت کردند ، مسوول مرکز ضمن ارائه ی توضیحاتی پیرامون نامگذاری این دهه و  معرفی شخصیت های دینی و لزوم الگو برداری از اخلاق و منش بزرگان هدف از برگزاری برنامه های این دهه را ، بزرگداشت دهه ی کرامت و پرورش حس دینی کودکان از طریق اجرای فعالیتهای فرهنگی و معرفی شخصیت های دینی به صورت غیر مستقیم نام برد . لازم به ذکر است که در طول دهه ی کرامت برنامه های متنوع فرهنگی و ادبی و هنری دیگر نیز طبق برنامه ریزی مرکز برای اعضای مرکز شماره 2 سقز  به اجرا در خواهد آمد که شامل :

قصه گویی مربیان مرکز پیرامون زندگانی امام رضا ( ع )، اجرای مسابقه ی ادبی نامه ای به هشتمین اختر تابناک آسمان امامت ،اجرای فعالیت تحقیقی و پژوهش با محوریت زندگی و برکات امام رضا (ع )،برگزاری نمایشگاه نقاشی و خوشنویسی با موضوع مناجات و دعا در حرم امام رضا ( ع ) ،معرفی شخصیت امام رضا ( ع ) در قالب نشریه دیواری، تهیه و تدوین نشریه نگاری الکترونیکی با محوریت آداب سفرهای زیارتی و زیارت حرم امام رضا در منطقه ی کردستان ، معرفی کتاب و کتابسازی با موضوع  معرفی شخصیت حضرت معصومه ،اجرای مسابقه ی مشاعره  وشعرخوانی با محوریت امام رضا ( ع ) ، وتقدیر از برگزیدگان جشنواره های رضوی مرکز در بخش های فرهنگی ، هنری و ادبی ( سالهای پیشین ) خواهد بود .


[ یکشنبه 94/5/25 ] [ 11:50 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]


[ شنبه 94/5/24 ] [ 12:54 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

همزمان با هفدهم مرداد ، روز خبرنگار ، آیین تکریم از خبرنگاران شهرستان سقز با حضور بیش از چهل نفر ازاعضای دختر مرکز شماره 2 سقز برگزار شد ، در این آیین مسوول مرکز شماره 2 سقز ،خبرنگاران را شخصیت های خبرسازی خواند که رسالت آگاهی بخشی در راستای واقعیتها و حقیقتهای جامعه بر دوش آنهاست ، و بیان داشت که خبرنگاری یکی از مشاغل سخت و پرخطر است و نقش خبرنگاران در اطلاع رسانی رویدادها و خصوصا مسایل فرهنگی در حوزه ی کودک و نوجوان ارزشمند است .مسوول مرکز ضمن تقدیر از تلاشهای فرهنگی این بزرگواران در عرصه ی انعکاس خبرهای کانون  و مرکزشماره 2 سقز ، طی این سالها ، بیان داشت صداقت و واقعیت نمایی ، عدالت و انصاف ، مسولییت پذیری و توجه به  فعالیتهای فرهنگی درحوزه ی خبر ، از مسولیتهای خطیری است که خبرنگاران بر عهده دارند و در راستای آن قدم برداشته اند .  در این آیین اعضا سوالات و پرسشهای خود را پیرامون حرفه ی خبرنگاری ، از آقای محمد باژیان خبرنگار صدا و سیمای استان کردستان و خبرگزاری فارس و آقای ابراهیم محمد حسینی مسوول روابط عمومی فرمانداری و خبرنگار خبرگزاری ایرنا ، مطرح کردند و در پایان این برنامه ، لوح تقدیر مدیر کل محترمه ی استان سرکار خانم سهیلا شیخی ، توسط اعضا ، به خبرنگاران اهدا شد . این ویژه برنامه با هدف تکریم مقام فرهنگی خبرنگاران و آشنایی مخاطبان این حوزه با شغل خبرنگاری ، اخلاق خبرنگاری ، نقش خبرنگار در جامعه و معرفی فعالیتهیا فرهنگی مرکز به جامعه ، برگزار گردید .

 


[ شنبه 94/5/17 ] [ 12:4 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

40 نفر از اعضای پسر عضو مرکز شماره 2 سقز در اردوی درون شهری با موضوع : (( از آب محافظت می کنیم )) در مورخه ی 15 مرداد 94 در محل پارک شاهد شهرستان و با مشارکت مربیان و اولیای اعضا شرکت کردند ، در این ویژه برنامه ی اردویی که با اهداف : آشنایی اعضا با مهارتهای زندگی همراه با بهره گیری از آداب و احکام اسلامی ( مسوولیت پذیری ، همدلی و همکاری و ... ) / شناسایی ، اجرا و احیای آداب و رسوم فرهنگ بومی  و محلی ، منطقه ی خود و انتقال آن از طریق اجرای فعالیتهای فرهنگی و هنری و ادبی در راستای سبک زندگی ایرانی اسلامی / تقویت حس زیبایی شناسی / آشنایی اعضا با چگونگی زندگی در طبیعت و مهارت در انجام فعالیتهای گروهی موضوع محور و همچنین انتقال مفاهیم تربیتی ازطریق فعالیت اردو به اجرا در آمد ، برنامه های متنوع و شاد فرهنگی و هنری توسط مربیان به اجرا در آمد و بسیار مورد استقبال والدین و اعضا قرار گرفت ، برنامه های ذیل از جمله فعالیتهای اجرا شده ی اردوی اعضای پسر بود :

ارائه ی توضیحاتی پیرامون راههای صرفه جویی در مصرف آب توسط مسوول مرکز به صورت شفاهی و مصور

برگزاری مسابقه ی نقاشی با موضوع : آب یعنی آبادانی

امضای طومار : از آب محافظت می کنیم توسط همه ی اعضای شرکت کننده در اردو و مربیان

اجرای مسابقه ی : گاز زدن سیب آویزان بر شاخه

اجرای مسابقه ی طناب کشی

برگزاری مسابقه ی کاردستی ساخت فرفره های رنگی  با توجه دادن اعضا به اسباب بازی های دست ساز و تقدیر از بهترین فرفره های دست ساز اعضا با اهدای جوایز

تقدیر از برگزیدگان مسابقه ی نقاشی با اهدای جوایز

قصه گویی قصه ی آتش ودریا اثر لیندا سو پارک با ترجمه ی محسن چینی فروشان به زبان محلی توسط مسوول مرکز

اجرای شعارخوانی شعارهای هفته ی صرفه جویی در مصرف آب توسط اعضا به صورت گروهی

انجام بازیهای گروهی و محلی منطقه ی کردستان


[ پنج شنبه 94/5/15 ] [ 1:54 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

تعداد شصت نفر از اعضای کودک ونوجوان دختر عضو مرکز شماره 2 سقز در اردوی درون شهری با موضوع : (( شیوه های صرفه جویی در مصرف آب  )) ، همراه با مربیان خود شرکت کردند ، این برنامه ی اردویی با اجرای برنامه های فرهنگی ، هنری و ادبی همراه بود و اعضا ضمن انجام فعالیتهای گروهی ، در برنامه های ذیل مشارکت کردند ، این ویژه برنامه با اهداف : آشنایی اعضا با مهارتهای زندگی همراه با بهره گیری از آداب و احکام اسلامی ( مسوولیت پذیری ، همدلی و همکاری و ... ) / شناسایی ، اجرا و احیای آداب و رسوم فرهنگ بومی  و محلی ، منطقه ی خود و انتقال آن از طریق اجرای فعالیتهای فرهنگی و هنری و ادبی در راستای سبک زندگی ایرانی اسلامی / تقویت حس زیبایی شناسی / آشنایی اعضا با چگونگی زندگی در طبیعت و مهارت در انجام فعالیتهای گروهی موضوع محور و همچنین انتقال مفاهیم تربیتی ازطریق فعالیت اردو به اجرا در آمد ، اردوی اعضای دختر مرکزشماره 2 سقز ، در مورخه ی 12 مرداد در محل پارک شاهد شهرستان سقز و طبق آیین نامه ی  برگزاری اردو در مراکز فرهنگی هنری کانون برگزار شد و نشاط و تنوعی بر فعالیتهای مرکز در این ایام بخشید ، برنامه های ذیل از جمله فعالیتهای اجرا شده در این برنامه بود  :

سخنرانی و توضیح پیرامون شیوه های پیشگیری از هدر رفت آب و نحوه ی صرفه جویی در مصرف آب همراه با تصاویر ، توسط مسوول مرکز

اجرای مسابقه ی ساخت کاردستی بادبادک با استفاده از کاغذ رنگی همراه با درج شعارهایی مربوط به پیشگیری از مصرف بی رویه ی  آب توسط اعضا

برگزاری  نقاشی گروهی :  ( نجات آب ، نجات زمین ، نجات زندگی  ) ، توسط بخش هنری

اجرای مسابقه ی ادبی بهترین جمله نویسی در مورد صرفه جویی در مصرف آب با  نوشتن آن بر روی بادبادک های ساخته شده توسط اعضا وتقدیر از سه اثر برتر این مسابقه با اهدای جوایز

اجرای مسابقه ی ((پرواز بادبادکها )) و تقدیر از اعضای برگزیده با اهدای جوایز

اجرای بازیهای بومی و محلی منطقه ی کردستان همراه با مربیان و اعضا ( بازی محلی بازه لین )

قصه گویی قصه ی قالاوی تینو ( کلاغ تشنه ) به زبان محلی ، توسط مسوول مرکز

تقدیر از اعضای برگزیده ی مسابقه ی نقاشی با اهدای جوایز

ساخت پازل صرفه جویی در مصرف آب با استفاده از نقاشی های اعضا در مرکز

اجرای شعارخوانی شعارهای هفته ی صرفه جویی در مصرف آب توسط اعضا به صورت گروهی

تقدیر از اعضای فعال (( گروه پژوهش ناجیان آب )) مرکز که پیرامون  ((صرفه جویی در مصرف آب و شیوه های آن  )) تحقیق های نوشتاری و گروهی ارائه نموده بودند .

صرف ناهار همراه با اعضا و شعرخوانی گروهی اعضا

اجرای مسابقه ی چیستان و بازی با ضرب المثلهای ایرانی

اجرای نمایش خلاق آب ، مثل قطره های خون ، حیات بخش است  ، توسط اعضای گروه سنی ج ( اعضای گروه نمایش مرکز ) .


[ دوشنبه 94/5/12 ] [ 1:46 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]
نظرات ( ) |

وَاسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلاةِ وَإِنَّهَا لَکَبِیرَةٌ إِلا عَلَى الْخَاشِعِینَ ?45?

و یاری جویید از خدا به صبر و نماز، که نماز (با حضور قلب) امری بسیار بزرگ و دشوار است مگر بر خداپرستان فروتن. (45)

آیه ی 45 از سوره ی بقره .


[ شنبه 94/5/3 ] [ 7:56 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]
موضوعات وب
امکانات وب
بازدید امروز: 1
بازدید دیروز: 104
کل بازدیدها: 174922