سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا

عید که می آید ، بیش از هر کس بچه ها خوشحالند ،بچه هایی که اگر تمام روزها عاشق بازی کردن هستند آن روز اتو کشیده  و مرتب منتظرند که عیدی بگیرند ، امروز که اولین روز بعد از عید است بعضی از بچه ها با لباسهای عیدشان آمده اند کانون و اغلبشان لباس کردی پوشیده اند ، با آن قد کوتاه و لبخند شیرینشان عید مبارکی می کنند و می روند می نشینند تا کلاسها شروع شود . عید همین لحظه هایش قشنگ است ، همین لحظه ها که بچه ها تفاوتی بین روزها احساس می کنند و بزرگتر ها را هم همین تفاوت ، همین دید و بازدیدها ، همین عیدی دادن ها ، شاد می کند . فرا رسیدن عید را به همه ی همکاران خوبم تبریک می گویم ، هرچند این عید برخی از همکارانمان را با جای خالی کسی کنار سفره یشان ، دلگیر کرد ، و برخی دیگر از همکارانمان را با تولد فرشته ای کنار سفره یشان خوشنود .... بهرحال هرچه هست همین است که زندگی ، این رود جاری ، می گذرد ... ( کوثر الماسی ) .


[ سه شنبه 91/5/31 ] [ 11:9 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

اعضای مرکز شماره 2 سقز ، با نظارت و راهنمایی مربی هنری مرکز ، خانم ژیلا حامدی ، نقاشی گروهی را با موضوع روز قدس  با تکنیک پاستل ، به تصویر کشیدند .


[ شنبه 91/5/28 ] [ 11:36 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

ویژه برنامه ی ختم جزء سی ام قرآن مجید در مرکز شماره 2 با حضور اعضای دختر و پسر برگزار شد و طی اجرای این فعالیت اعضا به همراه مربیان به ختم جزء سی ام قرآن مجید با هدف پرورش حس  دینی و توجه به برکات تلاوت قرآن، پرداختند .


[ شنبه 91/5/28 ] [ 11:27 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

مراسم افطار و برپایی نماز جماعت ، دعا و نیایش ،  دف نوازی و تواشیح ، در دو روز مجزا ، با حضور 40 نفر از اعضای پسر مرکز و 38 نفر از اعضای دختر ، در مرکز شماره 2 سقز برگزار شد . در این مراسم معنوی اعضا پس از خواندن نماز جماعت ، در ویژه برنامه ی دف نوازی و خواندن دعا و نیایش ، همراه با مربیان  و والدین خود شرکت کردند .


[ شنبه 91/5/28 ] [ 10:51 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

پنجاه نفر از اعضای نوجوان مرکز شماره 2 سقز در سایت مسابقات کتابخوانی رضوی ثبت نام و شرکت کردند ، همچنین در بخش های دیگرجشنواره شامل نشریات الکترونیکی و کاغذی ، یک تصویر از یک حدیث رضوی و پژوهش اعضا و مربیان مرکز حضور فعال داشتند .


[ چهارشنبه 91/5/25 ] [ 1:18 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

خیلی از دردها عمومی ست ، درد ندانم کاری هاست ، درد روزهایی ست که آینده نگر نبوده ایم و خودمان را سپرده ایم به جریان روزمرگی ها ، به هر چه پیش آید خوش آیدها ، ... اما مرگ ناگهان با تلنگری هوشیارمان می کند تا دوباره در اگر ها گم شویم ، هرچند خوب بود که  این مطلب را روزهای آغاز سال می نوشتم و با پیام تسلیتی ، ادای دینی نیز می کردم به همکار از دست رفته یمان که صبحی به ناگاه رخت سفر بست و در جشنواره ی قصه گویی پارسال مهمان استان کردستان بود و صبحی که نامش را و خبر تصادفش را در روزنامه ی شاپرک خواندم، همان ناگهان مرگ سراغم آمد و همان ناچاری از پذیرفتن یک واقعیت تلخ  و همان لحظه ، که آدمی با خودش می گوید براستی که زندگی چقدر ناپایدار است ...این دو خط را برای کسانی نوشتم که در زلزله ی آذربایجان شرقی زیر خروارها خاک به آرامش رسیدند و یک افسوس ماند بر لبم و دوباره رفتم تا روزمرگی ها گم شوم ، هرچند که می دانم خانه ی مردگان در جهانی که خانه ی زنده هایش  آنقدر سست  بنیاد است که به لرزشی فرو می ریزد ، امن تراست  ....:

***

دو قدم مانده به بغض ترکیده ی زمین در تبریز / مرگ ایستاده است ! / در اولین ایستگاهی که منتظرش نیستی ، / ایستاده تا با بهتت عکس بگیرد / ایستاده تا یادت بیاورد / به تار مویت بند است  زندگی ...، / بند است زندگی !

(کوثر الماسی / مرداد ماه 91)

***

با مرگ آرام تر / امن تر /آسوده تر نفس بکش / ما روی زمین / هر ثانیه / دعاگوی بارش زلزله ای هستیم !... ( کوثر الماسی / مرداد ماه 91 )


[ چهارشنبه 91/5/25 ] [ 1:4 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

مرکز شماره 2 سقز برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین اعضای  کودک نو جوان  دختر و پسربطور مستمر همراه بامربی به مطالعه می پردازند.این فعالیت در طول ایام تابستان برای ایجاد انگیزه مطاله در زمینه های  مختلف وافزایش اطلاعات عمومی اعضا برگزار می گردد.


[ دوشنبه 91/5/23 ] [ 12:27 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

اعضای کودک و نوجوان  دختر و پسر مرکزشماره 2 سقز  در برنامه ی گفتمان دینی ،که در دو روز مجزا در محل پارک شکوفه ،  از طرف سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سقز ، برگزار شد ، شرکت نمودند. این گفتمان ها با موضوعات دینی برای کودکان و نوجوانان  برگزار می شود .


[ دوشنبه 91/5/23 ] [ 9:19 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

میتوانستم دوستت بدارم .../ با تو / یک فنجان چای بخورم / در پیراهنت گم شوم / و بدوزمت / به تمام جاهای خالی خانه .../ اگر پیش از من ، / (( مرگ  )) / عاشقت نشده بود ...!

کوثر الماسی ( مرداد ماه 91)


[ یکشنبه 91/5/22 ] [ 12:47 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

همزمان با ماه مبارک رمضان ، مربیان فرهنگی مرکز شماره 2 ،قصه های قرآنی  را برای اعضای کودک و نوجوان مرکز ، روایت کردند . طی اجرای این فعالیت ، مربیان با هدف آشنا ساختن کودکان و نوجوانان با شخصیت و زندگی پیامبران، هر روزه به اجرای فعالیت قصه گویی برای کودکان و نوجوانان  می پردازند .


[ یکشنبه 91/5/22 ] [ 10:7 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]
   1   2      >
موضوعات وب
امکانات وب
بازدید امروز: 1
بازدید دیروز: 104
کل بازدیدها: 174922