سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا

شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِیَ أُنزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَیِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَى وَالْفُرْقَانِ فَمَن شَهِدَ مِنکُمُ الشَّهْرَ فَلْیَصُمْهُ وَمَن کَانَ مَرِیضًا أَوْ عَلَى سَفَرٍ فَعِدَّةٌ مِّنْ أَیَّامٍ أُخَرَ یُرِیدُ اللّهُ بِکُمُ الْیُسْرَ وَلاَ یُرِیدُ بِکُمُ الْعُسْرَ وَلِتُکْمِلُواْ الْعِدَّةَ وَلِتُکَبِّرُواْ اللّهَ عَلَى مَا هَدَاکُمْ وَلَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ.سوره بقره . آیه 185.


ماه رمضان ماهى است که قرآن در آن فرو فرستاده شده که راهنماى مردم و دلایلى روشن از هدایت و جدایى (بین حق و باطل) است. پس کسى که در این ماه حاضر باشد (در وطن باشد) باید آن را روزه بدارد، و کسى که بیمار یا در سفر باشد تعدادى از روزهاى دیگر (را به مقدار آنچه فوت شده روزه بدارد). خداوند براى شما آسانى میخواهد و براى شما دشوارى نمیخواهد، و (مىیخواهد) تا شماره معین (سى روز) را تمام کنید و خدا را به پاس آنکه شما را هدایت نموده تکبیر گویید و بزرگ شمارید، و شاید سپاس گزارید.

 [ یکشنبه 94/3/31 ] [ 9:57 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

در مورخه ی 27 خرداد ، ویژه برنامه ی هفته ی مبارزه با مواد مخدر با دعوت از مرکز بهداشت شهرستان ، و با حضور 55 نفر از اعضای دختر در محل پارک شاهد شهرستان سقز برگزار شد ، طی اجرای این ویژه برنامه  ،فعالیتهای ذیل به اجرا در آمد :

ارائه توضیحاتی در خصوص هفته ی مبارزه با مواد مخدر ، شیوه های پیشگیری از اعتیاد توسط والدین و نقش خانواده در مبارزه با اعتیاد توسط مسوول مرکز

اجرای نقاشی گروهی با موضوع مبارزه با مواد مخدر

اجرای بازی مار وپله با انتقال پیام های بهداشتی و ایمنی از طریق اجرای بازی

فضاسازی با پلاکارد و اتیکت شعارهای مربوط به هفته ی مبارزه با مواد مخدر

اجرای مسابقه ی پازل

اجرای نمایش خلاق دنیای دودی توسط اعضای دختر

بحث آزاد پیرامون آسیبهای مواد مخدر و تاثیر آن بر جامعه

ارائه توضیحاتی پیرامون شعار هفته ی مبارزه با مواد مخدر توسط خانم احمدپناه کارشناس مرکز بهداشت

اجرای مسابقه ادبی مواد مخدر بلای خانمان سوز

نمایش فیلم مستند خانه در آتش با مضمون تاثیر مواد مخدر بر جوانان

اهدای جوایز به برگزیدگان مسابقه ی نقاشی


[ چهارشنبه 94/3/27 ] [ 1:36 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]
نظرات ( ) |

فرماندار سقز جناب آقای ورمقانی به همراه معاونین و مسوولین بخش های مختلف فرمانداری از مراکز یک و دو سقز بازدید به عمل آوردند ، طی این بازدید ، فرماندار کانون را ارگانی تاثیرگزار در حیطه ی پیشبرد فرهنگی کودکان و نوجوانان برشمرد و ضمن بازدید از تمام بخش های مختلف مرکز ، آثار فرهنگی ، هنری و ادبی اعضای مرکز را نیز مشاهده فرمودند ، فرماندار شهرستان سقز ، از مراکز کانون پرورش فکری به عنوان خاستگاه اندیشه های نوین و پایگاه ترویج فرهنگ نام برد و به تاثیر کانون در پیشبرد اهداف فرهنگی کشور به عنوان زیربنای فرهنگی و فکری کودکان تاکید نمودند ، آقای ورمقانی ضمن ابراز خوشحالی از کسب مقام های کشوری  توسط مربیان مرکز در سال 93 از جمله برگزیده شدن مسوول مرکز شماره 2 در جشنواره بین المللی قصه گویی کرمانشاه ، برگزیده شدن مربی هنری مرکز2  در بخش عکاسی و خوشنویسی جشنواره دو سالانه ی مربیان و کارشناسان هنری ، انتخاب اثر نمایشنامه نویسی مربی ادبی مرکز 2 در بخش نمایشنامه نویسی به عنوان سومین اثر نمایشنامه نویسی کشوری ، کسب این افتخارات را ، برای شهرستان سقز مغتنم شمردند و عنوان کردند که موفقیت های مراکز کانون ، ضامن نگاه فرهنگی و نگرش مثبت به فعالیت های فرهنگی در شهرستان سقزبوده  است . فرماندار در ادامه ی صحبت های خود عملکرد مرکز شماره 2 را مثبت ارزیابی کرده و از تلاش های فرهنگی مجموعه ی مربیان مرکز تقدیر نمودند . در ادامه ، مسوول مرکز نیز ضمن ارائه ی اطلاعاتی در خصوص میزان عضویت ، تعداد کتابهای مرکز ، میزان امانت کتاب و منابع مطالعاتی مرکز ، شیوه ی اجرای فعالیتهای مرکز در طول سال ، به موفقیت های کشوری اعضای مرکز  اشاره نمودند و گزارشی از عملکرد مرکز در سال 93 و برنامه ریزی مرکز در سال 94 را به فرماندار محترم شهرستان ارائه نمودند ، جناب آقای ورمقانی ضمن اشاره به شناخته بودن فضای کانون برای خانواده ها ، مسایل و موارد عمرانی مرکز را مورد بررسی قرار دادند و فعالیتهای کتاب محور کانون را فرصت و فضایی برای ارتقای علمی و فرهنگی کودکان برشمردند .

 


[ سه شنبه 94/3/26 ] [ 9:47 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]
نظرات ( ) |

ثبت نام فصل تابستان فعالیتهای مرکز شماره 2 سقز شروع شد ، علاقه مندان 7 الی 17 ساله ، جهت شرکت در فعالیتهای فرهنگی ، هنری ادبی و کارگاه های دوره ای می توانند همه روزه از ساعات 8  صبح الی 14 بعداظهر ، به آدرس : سقز / شهرک شهدا / خیابان شهدا / روبروی پارک شکوفه / کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان / مرکزشماره 2 ، مراجعه و جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36219383 تماس حاصل فرمایند .


[ شنبه 94/3/23 ] [ 12:0 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]


[ چهارشنبه 94/3/20 ] [ 12:54 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

از وقتی بلاگفا قطع شده است ، حس و حال وبلاگ خوانی هم کم شده است ، این را از روی تعداد بازدید کننده های وب می فهمم ، خبر رسانی و خبرگیری در باب فعالیتهای کانون ، برای مراکز بسیار مفید است ، چه بسا خیلی از مراکز با مطالعه ی وب مراکز دیگر سعی می کنند برنامه های موفق دیگر مراکز که بازتاب خوبی داشته است و تاثیر گزاری آن مشهود بوده است را در مرکز خود پیاده کنند ، این روند اگر چه نوعی تقلید به حساب می آید اما از دیدگاه من ، نوعی تاثیرگزاری ست ، یادم هست پارسال یکی از همکاران مراکز برنامه ای موفق در باب معرفی عروسک بووکه بارانه در سطح شهر خود انجام داد و این روند صرفا محدود به آن مرکز شد ، آن طرح اگرچه قطعا ایده ای جدید و بکر در نگاه خلاق آن مربی بود اما قابلیت اجرا در دیگر مراکز را نیز داشت اما گاها مراکز بخاطر اینکه متهم به تقلید از فعالیتهای هم نشوند ، سعی می کنند دنبال برنامه های بکرتر بگردند در حالیکه می توانند از تجربیات مراکز دیگر در پربارتر کردن مرکز خود استفاده کنند  ،نظر شخصی من این است که وقتی برنامه ای در مرکزی موفق عمل می کند ، چه خوب است که دیگر مراکز هم بدون نگاه نقادانه و حاشیه نگر، با در نظر گرفتن میزان تاثیر گزاری آن فعالیت ، آن را در مرکز خود نیزبه اجرا دربیاورند ، وقتی فعالیتی در مرکزی منجر به شناخت بیشتر اذهان عمومی ازفضای کانون و فعالیتهایش می شود و ضمن آن تعداد بیشتری از بچه های این سرزمین را به فضای کتابخانه ها می کشاند - در عصری که بچه هایمان شدیدا با وسایل ارتباط جمعی درگیر شده اند - ، اجرای برنامه های موفق دیگر مراکز ، ضمن اینکه مربی خلاق پدید آورنده ی طرح را به عنوان شخصی مبدع و توانمند معرفی می کند ، نشان می دهد که مربیان تا چه اندازه می توانند در فعالیتهای مراکز با هم در تعامل باشند و از تجرییات هم برای پیشبرد اهداف یک استان استفاده کنند .

در این روزهای شلوغ تنها بسنده می کنم به چند تصویر از فعالیتهای این چند روزه و گویا تابستان زودتر از موعد به مرکز ما آمده است :


[ دوشنبه 94/3/18 ] [ 1:3 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]
نظرات ( ) |

همکاران مرکز شماره 2 سقز موفق به دریافت لوح تقدیر از مرکز بهداشت شهرستان سقز به پاس تلاش در خصوص پیشگیری از حوادث آخرین چهارشنبه ی سال 93 و نوروز 94 شدند . این لوح توسط سرپرست مرکز بهداشت جناب آقای رضا آهنی به خانمها : کوثر الماسی ، شب بو حسینی و سرگل رشیدپور اهدا شده است .


[ شنبه 94/3/16 ] [ 12:3 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

کودکان مرکز شماره 2 سقز ، با شرکت در نهمین جشنواره ی سراسری دستهای کوچک دعا ، راز و نیازهای معصومانه خود را بر روی کاغذ آوردند ، در این جشنواره 200 دعای کودکان در دو بخش اصلی و ویژه ی این جشنواره شرکت داده شده است و آثار اعضای مرکز به این جشنواره ارسال گردیده است . این جشنواره هر ساله توسط حوزه هنری استان آذربایجان شرقی با هدف جمع آوری مجموعه ای از غنی ترین احساسات خداجویی در میان نسل کودک و نوجوان و ثبت گفتگوی بی آلایش آنها با خالق یکتا برگزار می گردد . امید که دعاهای پاک تمام کودکان جهان نزد خداوند بزرگ ، مورد استجابت قرار بگیرد .


[ دوشنبه 94/3/11 ] [ 10:46 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]


[ یکشنبه 94/3/10 ] [ 10:23 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

یادم هست سالها پیش که مربی ادبی سی ساعته بودم و آخر هرفصل ، در فرم های گزارش فصلی گم می شدم ..... در بین شعرها و داستان های بچه ها ...، بخش ادبی مراکز ، اعضای نابی دارد که سرچشمه های خلاقیتند ، این بدان معنا نیست که سایر بخش ها خالی از این موهبت باشند  ، اما من فکر می کنم کسانی که با قلم سروکار دارند ، رساترند . بخاطر آوردم  که سالها پیش که برای کلاس ادبی ام  پانل خریده بودند ، کارشناس ادبی مان وقتی من در مرکز نبودم ، و برای بازدید آمده بودند شعری از خودش را به پانل چسبانده بود و پانل را افتتاح کرده بودو رفته بود .... ، آن شعر را به خاطر ندارم اما توجه و مهربانی آن خانم کارشناس در حافظه ی حسی من تا امروز مانده است ، و چه قدر خوب است که آدمها همیشه بتوانند از خودشان فارغ از حسادت ها ، رقابت ها ، و گاها تنش ها ....ردی به جا بگذارند ، ردی از خوبی ها .... ردی از ملاطفت ها ...( ک . الماسی) .

 

عطر غزل

 

تو بی رنگ / همچون آب چشمه ای پاک و زلال ...

ومن سبدی در دست / آواره ترینم

و تو پر از آرامش فصل بهار

و من  در تپش جاری نور و نسیم

 روی گلبرگهای گلدان خالی ام

عطر غزل کاشتم

 و تو سبدم را پر از آواز مهربانی کردی

و هنوز هم گلدانم بوی باران می دهد....

( شعر از : شب بو حسینی - مربی ادبی مرکز شماره 2 سقز ) [ شنبه 94/3/9 ] [ 9:45 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]
   1   2      >
موضوعات وب
امکانات وب
بازدید امروز: 1
بازدید دیروز: 104
کل بازدیدها: 174922