سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا

ساعت 12 و 30 دقیقه است ، 44 نفر از اعضای پسر تا 12 در کانون حضور داشتند . از خستگی هر کداممان یک گوشه افتاده ایم . ثبت نامی ها و اعضای جدید و والدین و هجوم تلفن های اداره هم یک سوی دیگر ، این روز زیبا و شلوغ را با دوربینی که دست همکار هنری مان خانم رشید پور بوده و  ثبت شده  ، ببینید : ( ک . الماسی )


[ پنج شنبه 92/3/23 ] [ 12:51 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

روزهای شلوغی را هر روز سپری می کنیم ، خانواده ها از یک سو و بچه ها از سویی دیگر ، گاه چند خانواده با هم سر می رسند و تا توضیحاتت برای یکی شان کامل می شود،  دیگری از راه سر می رسد و مجددا توضیح می خواهد ، بچه ها تعدادشان از سی نفر رد شده است ، و گاه چهل نفر پسر با هم در مرکز حضور دارند ، ما مربیان هم برحسب وظیفه ی شغلی و انسانی مان ، پاسخگوی مراجعانیم ، در این گیر و دار ، دیدم که میترا عضو تازه ثبت نام شده ی مرکز ، آمد و به همکارم خانم فرخی سلام کرد ، جواب سلامش را گرفت و رفت نشست ، ما درگیر توضیح برای سه خانواده بودیم که با بچه های قد و نیم قدشان برای اولین بار به مرکز پا گذاشته بودند ، مشغول ثبت بچه ها در نرم افزار بودم و پرسش و پاسخ های مربوط به ثبت نام که مجددا صدای سلام میترا راشنیدم و مجددا پاسخ همکارم را ! فرصت نداشتم که گردن بچرخانم ببینمش ،اما صدایش قابل تشخیص بود ، چند دقیقه بعد مجددا میترا بلند شد و به همکارم سلام داد ، وااااای همکارم درگیر توضیح دادن فعالیتها و من متحیر از این همه سلام و علیک السلام !!!  دفعه ی چهارم بود که سلام میترا با پرسش خانم فرخی مواجه شد : میترا جان ، چه خبرته ؟؟؟ چند بار سلام می کنی ؟ میترا : خانم ، آخر هر سلام ، هزار تا ثواب دارد ، من الان چهار هزار ثواب برده ام . گاه لذت می بریم از اینکه در این فضا هستیم .... ازاینکه این بچه ها با این خلوص ، برای لحظاتی از جهان بزرگسالی ، کودک درونمان را شاد می کنند ....( ک . الماسی )


[ چهارشنبه 92/3/22 ] [ 10:39 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

همکاران هنری ما با وبلاگ های هنری و شخصی شان به روز هستند . در وبلاگ های هنری این عزیزان می توانید نمونه آثار اعضای مراکز یک و  دو و همچنین آموزشهایی در زمینه ی تکنیک های نقاشی ، سفال ، خوشنویسی و کاردستی را مشاهده بفرمایید : http://rangbarg.blogfa.com/ و naghashi-kanoon.blogfa.com


[ دوشنبه 92/3/20 ] [ 7:47 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

با حضور کل دانش آموزان دبستان های : یازده گلان، استقلال یک ، استقلال 2 ، بوعلی ، عایشه حسامی ، معراج ،  احرار ، سمیه ، وحدت ، ترکمن ، دکتر صمد نیلوفری ، شاهد ، شهید فهمیده و  اعضای ثابت مرکز بیش از 1500 دعای کودکان سقزی به جشنواره ی بین المللی دستهای کوچک دعا ( حوزه ی هنری استان آذربایجان شرقی ) ارسال گردید . این جشنواره در تیرماه 92 برگزار  و از برگزیدگان تقدیر خواهد شد . ثنا کریمی عضو 9 ساله ی مرکز شماره 2 سقز در سال 90 از برگزیدگان این جشنواره بود که اثرش در مجموعه ی دستهای کوچک دعای سال 90 (ششمین جشنواره سراسری بهترین دعای سال از زبان کودکان و نوجوانان ) به چاپ رسیده است .


[ پنج شنبه 92/3/16 ] [ 12:4 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

نیما بود که گفته بود یاد بعضی نفرات زنده ام می دارد ...، اما گاهی یاد بعضی نفرات هم آدم را می میراند ، ... این روزها... ، روزهای شلوغ ثبت نام ، کسی را می بینم که با شناسنامه ای در دست و تنها برای ثبت نام آمده است ... ، خجالتی و ساکت ، گوشه ای ایستاده و منتظر است تا دعوتش کنم به پرسشی ... ، او را در همین روزهای پارسال دیدم ، با آن شرم همیشگی اش و لابد الان در گوشه ای از بهشت ، دارد اندوه مرا می بیند ... هر کودکی را که این روزها ثبت نام می کنم ، یاد مانی می افتم ... این روزها قیافه اش را بیشتر مرور می کنم و گوشه هایی از دلم درد می کند ... ، تیر می کشد و باید خودم را در انبوه شلوغی ها و روزمرگی ها گم کنم ... روحت شاد پسرم ...  ( ک . الف )


[ یکشنبه 92/3/12 ] [ 12:31 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

روزهای تابستان دارد نزدیک می شود و در هیاهوی ثبت نام و حضور و هجوم اعضا ، درگوشه ای کسی را می بینم که همیشه برای بچه ها وقت دارد ...، و از روزهای حضورم در مرکز او را پویا دیده ام ، بدون خستگی و با انگیزه ای که واقعا مثال زدنی ست ، برای بچه ها برنامه گذاشته ،برای مرکز دلسوزی به خرج داده، به مربیان مرکز و خود من راهنمایی کاری داده است و او کسی نیست جز خانم سرگل رشید پور . منکر این نیستم که تمام مربیان ما در مرکز توانمند و دلسوزند و مرکز 2 را مربیان توانمندش ( منظورم خودم نیست ها !!! دروغ ) نگه داشته اند ، در این میان ودر شلوغی همین روزها ، خانم رشید پور برای بچه ها کارگاه های انیمیشن سازی گذاشته است . ساعتها برای فرا گرفتنش وقت گذاشته و شاهد بودم که چند ماه دنبال آموزش بود و تا امروز که به نقطه ای رسیده که برای بچه ها کارگاه بگذارد و انیمیشن بسازند ... خداوند بزرگ یاری گر او و تمام مربیانی باشد که واقعا دلسوزند و توانا .( ک . الماسی)


[ پنج شنبه 92/3/9 ] [ 9:56 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

به مناسبت  گرامیداشت میلاد حضرت علی ( ع ) و بزرگداشت فتح خرمشهر و روز مقاومت ، ایثار و پیروزی برنامه های ذیل به اجرا در آمد :

معرفی وقایع و ایام سوم خرداد.

 بحث آزاددر رابطه با مقاومت ،  ایثار و پیروزی .

معرفی شخصیت حضرت علی ( ع )

معرفی شخصیت شهید چمران .

کارت پستال سازی با موضوع ایثار و شهادت .

برپایی نمایشگاه عکس و پوستر  از رزمندگان اسلام.

نشست ادبی با عنوان : یادی از شهدا .

نمایش فیلم مستنداز صحنه های دفاع مقدس.

خوشنویسی با موضوع : فتح خرمشهر .


[ یکشنبه 92/3/5 ] [ 1:42 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

به مناسبت گرامیداشت 29 اردیبهشت سالگرد سفر مقام معظم رهبری به شهرستان سقز همایشی با حضور مسوولان و کارکنان ادارات شهرستان و کارکنان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با مجری گری جناب آقای عطاا... گلی حصار در محل سالن ارشاد برگزار شد . طی اجرای این ویژه برنامه برنامه های ذیل به اجرا در آمد :

تلاوت آیاتی چند از کلام ا... قرآن مجید

اجرای سرود ملی

سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان ماموستا حسین زاده

سخنرانی فرماندار محترم شهرستان سقز

اجرای دف نوازی در مدح حضرت رسول اکرم ( ص )

اجرای موسیقی سنتی منطقه کردستان

اجرای مسابقه در خصوص سفر مقام معظم رهبری در بین کارکنان ادارات

اهداء جوایز و پذیرایی


[ چهارشنبه 92/3/1 ] [ 9:43 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]
موضوعات وب
امکانات وب
بازدید امروز: 1
بازدید دیروز: 104
کل بازدیدها: 174922