سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا

در روز بیست بهمن با اجرای فعالیتهای ذیل با حضور اعضای فعال مرکز ؛ یاد و خاطرات روزهای انقلاب را زنده نگه داشتیم .

- برگزاری نشست ادبی بهمن جاوید .

- تهیه ی ماکت سفالی صحنه های از روزهای انقلاب .

- برگزاری جلسه ی بحث آزاد با موضوع : نقش و جایگاه احادیث پیامبران در زندگی ما .

-  بازدید والدین اعضا از نمایشگاه آثار اعضا .

-اهدای جوایز به اعضای برگزیده ی مسابقات دهه مبارکه ی فجر و اعضای فعال مرکز . ( ک . الف )


[ پنج شنبه 90/11/20 ] [ 12:16 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

در روز نوزدهم بهمن ؛ مرکز شماره 2 با اجرای برنامه های ذیل برای دانش آموزان دبستان ترکمن پرداختند :

- اجرای مسابقه ی حضوری با عنوان میلاد نور و فجر پیروزی.

- معرفی کتاب خاطرات روزهای انقلاب.

- نمایش فیلم مستند از روزهای انقلاب .

-بازدید از نمایشگاه کتاب و نمایشگاه آثار اعضا.

بحث آزاد با عنوان جنبش و جهاد .( ک . الف )


[ پنج شنبه 90/11/20 ] [ 11:46 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

دانش آموزان دبستان احرا مهمانان امروز ما هستند که با جعبه ی مداد رنگی ها و لبخندهایشان از در کانون وارد می شوند ؛ به مناسبت میلاد مبارکه ی حضرت محمد ( ص ) و دهه مبارکه ذی فجر اعضای دف نواز کانون با اجرای برنامه ی دف نوازی دانش آموزان را به حال و هوای مولودی خوانی بردند و سپس شعرخوانی گروهی با استفاده از کتاب چشمه ی نور و مسابقه ی نقاشی با دو موضوع : هفته ی وحدت و روزهای انقلاب برای دانش آموزان به اجرا در آمد .


[ سه شنبه 90/11/18 ] [ 1:6 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

جشن انقلاب همزمان با هفته ی وحدت با حضور اعضای فعال مرکز و دانش آموزان مدرسه ی راهنمایی دخترانه ی معراج برگزار شد . طی این جشن برنامه های ذیل به جرا در آمد :

- تلاوت آیاتی چند از کلام الله قرآن مجید.

- اجرای سرود ملی توسط دانش آموزان.

- مراسم مولودی خوانی و  دف نوازی گروه  (( عرفان ))  در وصف حضرت محمد (ص ) .

- اجرای دکلمه ی ( خدایا بی پناهان را پناهی )  توسط دو نفر از اعضای دختر .

- قرائت آثار ادبی توسط اعضا .

- قصه گویی قصه ی نور چشم پیامبر توسط مرییان مرکز .

- اجرای مسابقه حضوری با محوریت هفته ی وحدت و دهه مبارکه ی فجر انقلاب اسلامی .

- اجرای سرود انقلابی بهار خجسته توسط اعضای فعال مرکز .


[ دوشنبه 90/11/17 ] [ 3:15 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

نمی دانم چقدر با آثار سیلور استاین آشنایی دارید ؛ اما برایتان یک تکه از آثار این نویسنده ی بزرگ را انتخاب کرده ام ؛ این اثر برگرفته از کتاب آقای با کلاه و آقای بی کلاه است :

  (( دوستی  ))

راهی کشف کرده ام

که برای همیشه با هم دوست باشیم

این راه ؛ خیلی ساده است :

(( هر چه من می گویم ؛  انجام بده ! ))

( ک. الف )

خیلی از آدمها در زندگی و محیط کار خود از این روش دوستی استفاده می کنند ؛ شما چطور ؟‌! ....


[ دوشنبه 90/11/17 ] [ 1:56 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

به مناسبت میلاد مبارک حضرت خاتم انبیاء حضرت محمد مصطفی ( ص  ) و آغاز هفته ی وحدت ؛ مرکز شماره 2  سقز با اجرای فعالیتهای ذیل میزبان دانش آموزان دبستان دخترانه ی استقلال و اعضای مرکز بود .

-  اجرای سرود در مدح حضرت محمد ( ص )  با عنوان ( یا رسوالله )  و اجرای سرود انقلابی  : ( وطنم ؛‌پاره ی تنم )  توسط اعضای فعال مرکز .

- برگزاری مسابقه ی نقاشی در دو گروه با موضوعات : تبسم آفتاب ( با محوریت هفته ی وحدت ) و بهاری ترین زمستان ( با محوریت دهه مبارکه ی فجر ).

- برگزاری مسابقه ی احادیثی از پیامبر اکرم با استفاده از کتاب نهج الفصاحه .

 -معرفی کتابهای : عبادتی چون تفکر نیست و  محمد ( ص ) رسول خدا .

- معرفی زندگینامه ی حضرت محمد ( ص ) .


[ دوشنبه 90/11/17 ] [ 12:34 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

بوی اسفند را می شنوم  ؛ بوی بهار را که در ریشه های زمین جا خوش کرده است و انگار منتظر بهانه ایست ؛ امروز صبح که آمدم اداره  ، هوا بوی بهار می داد ،‌دانه هاب ریز برف به صورتم می خورد و شادمانی کودکانه ای توی دلم بود که نمی دانم راه به کدام خاطره می برد ؛ و حس می کردم که دلم برای چهارشنبه سوری ؛ برای عیدی دادن و عیدی گرفتن ، برای تعطیلی لک زده است ،‌ یک جورهایی توی دلم بوی سیب های قرمز و نگاه شاد بچه هایی که با یک نایلون پلاستیکی باافتخار از فتح یک ماهی قرمز به خانه برمی گردند را مرور می کردم .  راستی که چه طعم خوشی دارد روزهای آخر اسفند ؛ روزهایی که به خودمان می گوییم امسال هم تمام شد ! و بعد یک غم گنگی سراغمان می آید که یکسال دیگر هم بر عمرمان اضافه شد ! ، یاد کسانی می افتیم که پارسال بودند و امسال نیستند ؛ یاد کسانی که با حرفهایشان آزارمان داده اند و کسانی که دوستمان داشته اند؛ یاد کسانی که سال به سال به یمن تازه شدن سال جدید کوبه ی درشان را می زنیم ؛  یاد کسانی که امسال از ما پلی ساختند برای موفقیت خودشان  ! ( یاد انیمیشن آدمها می افتم از آقای ماشاء الله محمدی و دوره ی انیمیشن؛ به همکارانی که این انیمیشن را ندیده اند پیشنهاد می کنم حتما از اینترنت  دانلود کنند) ؛یاد پدر و مادرهایمان که گاه در شلوغی روزهای کانون گمشان می کنیم و تنها به یک تماس تلفنی دلخوششان می کنیم ؛ راستی در این روزهای روبه نوروز بیایید کمی وجدان درد بگیریم؛ کمی یادمان بیاید چه کسی هستیم ؟ کجا هستیم ؟ چرا هستیم .... از نصیحت کردن همچنانکه از نصیحت شنیدن بیزارم ؛ بیزارترم  ! اما نمیدانم کی ؟ ؛ کداممان  ؟ با یک تلنگر بیدار می شویم... که ای دل غافل  ؛ بهار دارد میآید و ما هنوز در خواب زمستانی خویشیم !....این رستاخیز را جدی بگیریم برای فردا ؛ که جز یک گودال چیزی نصیبمان نمی شود !( ک. الف )


[ شنبه 90/11/15 ] [ 12:3 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

دهه فجر آئینه ای است که خورشید اسلام در آن درخشید و به ما منعکس شد؛ همین فرموده ی مقام معظم رهبری برای ما کافیست تا پرچمدار رسالت انقلاب به نسلهای بعد از خود باشیم و از طریق اجرای فعالیتهای فرهنگی ؛‌هنری ؛ و ادبی کودکان و نوجوانان این دهه را با برکات انقلابی که حاصل خون هزاران شهید است آشنا کنیم ؛ در این راستا با فضا سازی مرکز با استفاده از شعارهای انقلابی ؛معرفی کتابهایی پیرامون انقلاب اسلامی ایران در قالب طرح دیواری ؛ برپایی نمایشگاه آثار اعضا در زمینه های فرهنگی‌ ؛ هنری و ادبی و اجرای مسابقه ی مکتوب شناخت  آثار شخصیتهای انقلابی با حضور اعضای فعال مرکز ؛ اجرای کارگاه خوشنویسی با موضوع : بهار قلم ؛ اجرای طرح ادبی : روزهای به یاد ماندنی ؛ و پخش سرودهای انقلابی ؛ گامی در راستای شناساندن فرهنگ انقلاب و ترویج باورهای انقلابی به کودکان و نوجوانان برداشتیم .


[ شنبه 90/11/15 ] [ 11:13 صبح ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

همزمان با دهه مبارکه ی فجر  ، مرکز شماره 2 سقز  ، با همکاری آموزش و پرورش این شهرستان اقدام به برپایی نمایشگاهی از کتاب و محصولات فرهنگی خود در محل سالن شهید باهنر نموده است . غرفه ی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان تا پایان دهه مبارکه ی فجر ،  همه روزه پذیرای همه ی فرهنگ دوستان شهرستان سقز می باشد .

 


[ چهارشنبه 90/11/12 ] [ 2:22 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

همزمان با فرا رسیدن دهه مبارکه ی فجر انقلاب اسلامی مرکز فرهنگی ، هنری  شماره 2 سقز به اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و ادبی برای کودکان و نوجوانان و مدارس بازدید کننده می پردازد . در اولین روز از این دهه ی مبارکه ، مربیان مرکز ضمن فضاسازی مناسب با این ایام ،  به اجرای فعالیت :معرفی شخصیت حضرت امام ( ره ) ،معرفی وقایع و ایام ،و کارگاه نقاشی با عنوان : یادگار ماندگار برای دانش آموزان مدرسه ی راهنمایی شاهد پرداختند  .


[ چهارشنبه 90/11/12 ] [ 1:25 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]
موضوعات وب
امکانات وب
بازدید امروز: 1
بازدید دیروز: 104
کل بازدیدها: 174922