سفارش تبلیغ
صبا

نشسته ام پشت سیستم و درگیر اینترنت و گزارش و ...  ، مادری دست در دست بچه اش روبرویم می ایستند ، اسم پسرش هیژا  و کلاس اول ابتدایی ست ، کلاهش را آنقدر پایین کشیده  ، که چشمهایش به سختی دیده می شوند، لهجه دارد ،  وانگار به سختی دارد کلمات را به کردی ترجمه می کند ، با طمانینه حرف می زند .... ، ثبت نامش تمام می شود و می رود کلاس  سفال خانم رشیدپور . چند دقیقه بعد سرو صدای هیژا را می شنوم که با ذوق و شوق فراوان ، سفالش را به دوستانش نشان  میدهد ، به وضوح صدای خنده اش را می شنوم . ساعت 12 مادرش دنبالش می آید ، پسرک دوان دوان سفال را به مادرش نشان می دهد و در صورت مادر و فرزند ، رضایتی  بسیار شادمانه می نشیند که غریب است و دیدنی !!!  ، به همکارم می گویم : چقدر ذوق زده بودند !!!!! ...  ، همکارم می گوید که  طبق گفته های مادر هیژا ، این خانواده تازه از کرج برگشته اند و ته لهجه ی فارسی پسر از همان جا نشات گرفته است و ادامه می دهد که مادرش گفته که فرزندش از خاک می ترسد ، و به همین خاطر بچه اش را به کانون آورده است ...مادردر بهت و تعجب مانده که چطور فرزندش بر ترسش غالب شده و لذت برده بود ، از توانایی همکارم در همراهی با عضوش ، در شکستن این ترس در جلسه ای اول حضور فرزندش در کانون ! ....حیفم آمد اینجا ننویسمش.... ، حیفم آمد نشاطی را که در صورت مادر دیدم اینجا ننویسمش و نگویم که مربی اش ( خانم رشیدپور ) ، چطور از مهارت های شغلی اش در رسالتی که بر دوشش گذاشته اند ، استفاده کرده بود امروز . کانون را با همین لحظه هایش دوست دارم .... با همین لبخندهای رضایت خانواده ها ، و مهارت و دلسوزی مربیان در انجام رسالتشان .

به قلم : ( ک . الماسی )[ پنج شنبه 93/9/27 ] [ 12:6 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]


[ چهارشنبه 93/9/26 ] [ 11:56 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]


[ سه شنبه 93/9/25 ] [ 1:10 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

در اولین و دومین روز از هفته ی پژوهش برنامه های ذیل در مرکز شماره 2 سقز به اجرا در آمد :

1 - دعوت از 54 نفر از دانش آموزان دبستان پسرانه ی وحدت و  45 نفر از دانش آموزان دخترانه ی استقلال جهت شرکت در ویژه برنامه .

2- آشنانمودن دانش آموزان و اعضا با اصول تحقیق و سایت های علمی معتبر پژوهشی در ایران .

3- مطالعه ی گروهی تحقیق های موجود در مرکز و آثار پژوهشی اعضای مرکز جهت آشنا نمودن دانش آموزان با سیر علمی پژوهش های درون کتابخانه ای .

4- نمایش فیلم دانا و مانا می پرسند.

5- معرفی شخصیت پژوهشگر هسته ای شهید مهندس مصطفی احمدی روشن .

6- نقاشی  کشف شکل با استفاده از کاراکتر علامت سوال .

7-معرفی کتاب در رابطه با پژوهش به زبان ساده اثر محمد رضا اصلانی .

8-آشنا نمودن اعضا با کتابهای مرجع جهت منابع تحقیق ( اعم از فرهنگ لغات ، فرهنگ نامه ها و  ...) .[ سه شنبه 93/9/25 ] [ 12:35 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]

مدیر کل محترمه ی استان کردستان سرکار خانم سهیلا شیخی ، به همراه مسولین ،  مربیان مراکز شماره یک و دو و سیار روستایی شهرستان سقز ، با فرماندار محترم شهرستان :  جناب آقای ورمقانی دیدار کردند .طی این نشست که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله قرآن مجید شروع شد ، مدیر کل محترمه ی استان ضمن تبریک انتصاب ایشان به معرفی فعالیتها و جایگاه کانون و مربیان در مراکز پرداخته و فرماندار محترم شهرستان سقز نیز ضمن خوشامدگویی ، برمساعدتهای فرهنگی و مالی و معنوی از فعالیتهای کانون در سقز تاکید نمودند وفرمودند که فرمانداری بعنوان نهادی ناظر ، ضمن مراجعه و بازدید از فعالیتهای مراکز یک و دو و مشاهده ی وبلاگهای فعال این دو مرکز ، از هیچ گونه پشتیبانی در حوزه ی اختیارات خود برای کانون دریغ نخواهد کرد .در این جلسه همچنین پیرامون تخصیص اعتبارات به مراکز کانون و نیاز مراکز به توجه و عنایت معنوی مسوولین سطح شهر و خصوصا فرمانداری،توسط سرکار خانم شیخی توضیحات کاملی ارائه شد .


[ شنبه 93/9/8 ] [ 4:34 عصر ] [ نویسنده :مرکز فرهنگی هنری شماره 2 سقز ]
موضوعات وب
امکانات وب
بازدید امروز: 27
بازدید دیروز: 68
کل بازدیدها: 187481